Anasayfa » Haber » Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması
Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’dan Bedelli Açıklaması

Çankaya Köşkü’nde medya mensupları ile iftar yemeği organizasyonunda bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım’dan merakla takip edilen bedelli askerlik konusunda açıklama geldi. Son dakika haberi olarak haber merkezlerine düşen açıklamada basın mensuplarından gelen bedelli askerlik sorusuna Başbakan Yıldırım tarafından programda ve hükümet gündeminde bu konuda bir çalışma olmadığı şuan tüm yoğunluğun terör ile verilen amansız mücadeleye yoğunlaştırıldığı yanıtı verilmiştir.

Büyük Birlik Partisi başkanı Mustafa Destici ile gerçekleşen görüşmenin ardından bedelli askerlik gündeme gelmişti. Gelecek günlerde bu konuda bir çalışma olup olmadığı sorulması üzerine Başbakan Binali Yıldırım tüm gücümüzle terörle olan amansız mücadeleye yoğunlaşıldığı ve yakın zamanda bedelli askerlik ile ilgili böyle bir çalışma planlanmadığı açıklaması yapılmıştır.

BBP başkanı Mustafa Destici aynı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada bedelli askerliğe karşı olduklarını lakin SMA hastalarına fon sağlamak amacı ile kabul edebileceklerini açıklamıştı. Başbakan Binali Yıldırım açıklamasında bu şekilde bir temenninin kendilerine ulaştığı lakin buna karşı olarak bir cevaplarının olmadığı ifade edilmiştir.

Bedelli askerlik en son gerçekleştirilen uygulamadan sonra artık çok fazla takip edilen bir konu haline geldi ve vatandaşlarımız tarafından takip edilmekte. Gelişmekte olan bedelli askerlik haberlerini ve duyurularını sitemiz aracılığı ile takip edebilirsiniz. Sitemiz bedelli askerlik konusunda tüm son dakika gelişmelerini ve haberleri sizlere sunmayı amaçlayan tarafsız bir haber portalı olma ilkesi ile kurulmuştur.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: admin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Ertuğrul K.

    Haziran 20, 2017-9:32 pm

    Bedelli askerlikten yararlanabileceklerin öz gecmislerine bakildiginda askerlikten daha zor bir hayat mucadelesi ile basariyi ve bedelli askerlikten yararlanabilme kosullarini elde etmis kisilerde olustuklari gorulecektir.

    Ertuğrul K. did not rate this post.
Tema Tasarım | interaktifplus