Anasayfa » Haber » Biz Kimiz? (Ve, Kim Değiiliz)
Biz Kimiz? (Ve, Kim Değiiliz)

Biz Kimiz? (Ve, Kim Değiiliz)

bedelliaskerlik.org, yüksek tahsilli, çalışan, üreten,vergi veren, işini oturtmuş ve birçoğu aile kurmuş Atatürkçü Türk Gençliğinin sesi olmak amacıyla yine bu gençlik tarafından kuruldu. 22 Mayıs 2002 tarihinde www.mezun.com mesaj/tartışma forumlarında Askerlik başlığı altında ‘Bedelli askerlik üzerine bir deneme’ adı altında açılarak katılımlarla yavaş yavaş gelişti. Bu yapı altında tanışarak kenetlenen bir grup arkadaş Mayıs 2003’te Somut Olaylar Grubu ‘nu oluşturarak fedakar çabalarıyla, forumu izleyen kamuoyuna bedelli askerlik konusunda somut olaylar gündemi yaratarak büyük bir sinerji kazandırdı. İlgili mercilere bedelli askerlik konusunda düşünce ve taleplerini sadece e-mail ile ileten kitle, o mercilere çelenk, çiçek , mektup,faks, e-mail göndermeye ve telefon açmaya hatta cep telefonundan ulaşmaya başladı. Somut olaylar grubunun bedelli askerlik konusunda ilgili mercilerle yüzyüze görüşmeler yapması, bu mercilerle görüşmelerini medyaya taşıma başarısını göstermesi ve yine ortak gerçekleştirdiği somut çalışmalarıyla konuyu gündemde tutmasının, askerlik sürelerinin kısaltılması ile sonuçlanan süreci hızlandırması bu dayanışmanın güzel örnekleridir. Hızla artan üye sayısı ile ihtiyaç gösteren büyüme ihtiyacına paralel, 1 Temmuz 2003 tarihinde kendi web sitesine taşındı.

Geçen yıllar içerisinde kesintiler ile yayınına devam eden site her dönemde yeni bireylerce sahiplenilmiş ve ilk kurucuların izinden giderek bedelli askerlik isteyen gençliğin sesini duyurabileceği ve gündemdeki haberleri takip edebileceği bir kaynak olmuştur.

bedelliaskerlik.org

Bir önceki yazımız olan Yurtdışında Yaşayanları Üzecek Bedelli Gelişmesi başlıklı makalemizde bedelli askerlik kredisi, bedelli son dakika ve bedelli teşvik hakkında bilgiler verilmektedir.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar Hakkında: admin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • AlperB

    Haziran 20, 2017-9:24 pm

    Sayın Arkadaşlarım Lutfen bu yazımı buyuklerimize iletelim. Bana göre bedelli askerlik çıkmaması turkiye devleti icin buyuk bir kayıptır. sebebi ise düşünün bir kere 400.000 gençten bahsediliyor. kendimden örnek vereyim; ben hergun bedelli askerlik cıktı cıkacak diye kendimi sıkıp, işteki verimliligimi kaybediyorum. veya askerlikten kaçarak Turkiye'ye daha fazla para kazandırabilir. yani ekonomiye daha faydalı olur. siz kakın binlerce kisini verimliligiyle oynayın.minimum konsantre eksikliginden gunde 20 dk.dan yılda iş günü olarak 13 gün kaybetmektedir. onbinlerce kişinin oldugunu dusunursek bu arada kacan da var Turk milleti olarak cok buyuk bir ekonomik kayıba sahip olacagız. yılda 13 gun kaybı olan kişi gunde fabrikasına 300 Euro kaybettirse 39000 Euro kayıp. 10000 kişide ise 390 milyon euro yapar. Devletin bedelliden alıcagı parada cabası bu rakamlarda en dusuk hesaplarla cıkıyor. siz bide bedelliden yararlanmak isteyen isadamlarını dusunun. Hepimiz Türküz bu devleti ekonomisiz koruyamayız. Büyüklerime teşekkürlerimle anlayışlarını bekleriz saygılarımla

    AlperB did not rate this post.
Tema Tasarım | interaktifplus