Anasayfa » Son Dakika » Bedelli askerlik 2018’de çıkacak
Bedelli askerlik 2018’de çıkacak

Bedelli askerlik 2018’de çıkacak

Bedelli askerlik bekleyen binlerce vatandaşı üzen açıklama geçtiğimiz gün Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelmişti.

Bekir Bozdağ’ın bedelli askerlik açıklamasının ardından umutsuzluğa kapılan vatandaşlar, intenret üzerinde bedelli askerlik gelecek mi sorusunun yanıtını aramaya devam ediyor. Sosyal medya üzerindeyüz binlerce takipçisi olan ve Ankara Kulislerinde konuşulanları önceden yazması ile bilinen Ankara Kuşu adlı kullanıcı, yaptığı son paylaşımında bedelli askerlik bekleyenler için tarih verdi.

Bedelli askerlik çıkacak mı eklinde gelen sourya “Bedelli askerlik 2018’de çıkacak.” yanıtını vermişti. Ankara Kuşu, daha önce de beedllinin 2017’de gelmeyeceğini, o konunun 2018 yılı gündeminde olduğunu söylemişti.

On Binlerce Asker Alındı

Milli Savunma Bakanlığı ,mevcut asker açığı nedeniyle bedelli meselesinin gündeme gelmesini istemiyor. Ancak 2017 yılı içinde 25 binden fazla sözleşmeli asker alımı oldu. Bu alımlarla birlikte bir nebze de olsa ordudaki asker eksiği giderilecek. Asker eksiğinin giderilmesinin ardından bedelli konusunun 2018 yılı ortalarında konuşulmaya başlanması bekleniyor.

Bekir Bozdağ’dan Açıklama

AK Parti Genel Merkezinde milletvekilleriyle bir araya gelen ve gündem değerlendirmesi yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bedelli askerlik çıkacak mı? , 2018 öncesinde bedelli askerlik müjdesi gelir mi şeklindeki sorulara ‘bu ortamda yapılması mümkün gözükmüyor’ yanıtını verdi.

Canikli’den Açıklama

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’den bedelli askerlik açıklaması geldi. Canikli, bir süredir sosyal medyada sık sık gündeme gelen ‘Bedelli askerlik’ taleplerinin hükümetin gündeminde olmadığını söyledi. Canikli , “Şu anda hükümetimizin gündeminde bedelli askerlik söz konusu değil.” dedi.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: admin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | interaktifplus