Anasayfa » Haber » 2018’de Bedelli Askerlik Çıkacak Mı
2018’de Bedelli Askerlik Çıkacak Mı

2018’de Bedelli Askerlik Çıkacak Mı

2017 Yılında maalesef bedelli bekleyen milyonlara müjdeli bir haber gelmedi. Peki gelecek 2018 senesinde bedelli askerlik çıkacak mı? Sayısı milyonları bulan vatandaşlarımızın büyük bir merakla beklediği bedelli askerlik ile ilgili son gelişmeler neler? Siyasiler bedelli için neler söyledi?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz akşam konuk olduğu ulusal bir kanaldaki televizyon programında bedelli askerlik sorusu gündeme geldi.Haber ajanslarına son dakika haberi olarak düşen açıklamalar bedelli bekleyenleri umutlandırdı. Yazımızın devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bedelli askerlikte en son durum nedir ve 2018’de bedelli çıkacak mı sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. Sizler için en son gelişmeleri bu yazımızda toparladık.

Bedelli askerlik çıkacak mı? sorusuna nihayet merakla beklenen ilk söylem geldi. Sosyal medyada başlatılan ve bizimde facebook hesabımız kanalı ile ortak olduğumuz bedelli askerlik kampanyalarına; Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan kayıtsız kalmadı ve ulusal bir televizyon yayınında bedelli askerlik konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ferdi olan erkekler 18 yaşını doldurduktan sonra vatani görevlerini yerine getirmek adına askere gitmektedir.Üniversite öğreniminin devam etmesi ve benzer sebeplerden bazı vatandaşlarımız, istenilen şartları karşılayabiliyorlarsa belli bir ücret karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabiliyorlar. Bedelli askerliğin çıkış amacı devlet ve ordumuza maddi destek sağlarken vatandaşlarımızın da günlük hayatlarına devam etmelerini sağlamaktır.Askerlik süresince işten çıkan vatandaşlarımız eski işlerini geri döndüklerinde bulamayabiliyorlar. Sayısı milyonları bulan vatandaşımızın takip ettiği bedelli askerlik konusu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Kaatılmış olduğu bir ulusal yayında gündemi meşgul eden soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanımız bedelli askerlik bekleyenlere maalesef kötü haber verdi.Yeni kabinenin açıklanması ve bununla birlikte Milli Savunma Bakanlığına Nurettin Canikli getirilmesi bekleyişte olan vatandaşlarımızın yeni ümidi olmuştu. Yeni bakan atamasının yeni stratejiler anlamına geldiği için bedelli askerlik bekleyen vatandaşlarımızda bedelli konusunu başta sosyal medya olmak üzere çeşitli platformlarda bakan beye iletip destek arayacaklar. İşte Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeler…

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan konuyla ilgili i: Bedelli askerlik konusunda, şu anda gündemimizde bu yok. Çünkü, şu anda ciddi manada asker kadrosunda eksilme var. Onun için biz, vatansever evlatlarımızı askere bekliyoruz. Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık bir 20 günü izin; 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik sana bir çok kazanım sağlıyor.

“ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ, BEDELLİ ASKERLİK BEKLİYOR..” Onun için vatansever evlatları askere beklediklerini ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hele hele üniversite bitirmiş, bedelli askerlik bekliyor. Zaten gelip yapacağın askerlik 6 ay. Bunun da yaklaşık 20 günü izin. 5 ay 10 gün. Gel askerliğini yap. Askerlik bir de sana birçok kazanım sağlıyor. Askerlikteki o belli disiplin anlayışı, bunlar çok çok önemli. Bir diğeri ise korunmada, birçok şeylerde bazı adımları atmaya yardımcı olur. İnsan hayatının disiplininde de askerliğin sağladığı birçok faydalar var. Bunun dışında da yani normal şu andaki süreçte de zaten 11 ay filan… Bunlardan kaçınmanın da ben doğru olmadığına inanıyorum.”

Bu gelişmelerden sonra bedelli askerlik 2018’de çıkacak mı sorusu sosyal medyada yeni gündem haline geldi ve umutlarımız 2018 yılına kaldı. Gelişmeleri takip eden değerli takipçilerimiz sizler bedelli hakkında ne düşünüyorsunuz. Sitemiz aracılığı ile sesinizi duyurun ve bedelli askerlik davamıza destek olun.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: admin
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Helldorado

  Kasım 1, 2017-5:31 am

  Bence hem bedelli tekrar çıkmalı hemde parası olmayanlar ve askere bazı sebeplerden dolayı gidemeyen ailesine, eşine, çocuğuna bakmak zorunda olanlar için alternatif olarak kamu hizmeti çıkmalı diye düşünüyorum. Askere giden arkadaşların bugüne kadar hiç mutlu olduğunu duymadım, görmedim. Profesyonel olmalı Ordu TSK zaten bununla ilgili imzaları birkaç sene önce YAŞ toplantılarında atmıştı.

  Bölgemiz sıkıntılı şuanda stabil giderse herşey 2018 sonu 2019 başı gibi çıkacağını düşünüyorum.

  Helldorado did not rate this post.
 • Emmi

  Kasım 1, 2017-5:38 am

  İyice cılkı çıktı bu işin.

  Bende gittim 1 sene paşa paşa askerlik yaptım. Annemin kalbinde ritim bozukluğu var. Gözünde de katarakt vardı. İzne geldiğimde dışarıda gördüm. Yanına yaklaştım, yüzümden değil sesimden tanıdı beni. O an izne geldiğime sevinemedim bile.
  Babam alzheimer. Askerden geldikten 2 hafta sonra kalp krizi geçirdi. 3 hafta oluyor. Doktor sağ tarafın damarları %100 kapalı dedi. Baypas olacaktı ama yaşı engel oldu. Olursa masadan kalkamaz dediler.
  Abim, yengem 2 çocuk bizde kalıyor. Yengem epilepsi hastası. Arada nöbet geçiriyor. Biraz kilolu olduğu için annem hem kalpten hem de kilosu yüzünden kaldıramıyor.

  Daha bazı ailevi sorunlar olmasına rağmen gittim yaptım şükür. İyiki de yapmışım. Hayatınız boyunca para bile verip yaşayamayacağınız duygular yaşıyorsunuz.

  Kendinize farklı kılıflar bulmayın. Asfalt geçmeyen köyde ihtiyar anasına babasına bakmak zorunda olup askere giden MEHMETLER'in suçu ne?

  Onlar da ister anasının babasının yanında kalmayı. Ama vatan görevi bu.

  SATILAMAZ, SATIN ALINAMAZ.

  Emmi did not rate this post.
 • bedelsiz

  Kasım 8, 2017-10:12 am

  Yahu sen kendini haklı görüyorsun ama askerliğini yaptığın için konuşuyorsun. Türkiye'de her alanda farklı sebeplerle acı çekmiş olan insanlar var. Bu böyle devam ede mi dursun yoksa sona mı ersin, elini vicdanına koy da konuş lütfen!
  Eskiden savaş hali sebebiyle askerlik hizmeti vardı ama biraz daha gerisine gidersen bu işin, askerlik hizmeti Osmanlının büyük bit bölümünde zorunlu değildi. Ayrıca günümüzde kaba kuvvet yöntemli savaş mantığı geri kalmış ülkelerde devam ediyor. Gelişmiş ülkeler güçlü silahlar üretmenin ve savaşa kendini sokmamanın peşindeler.
  5-6 boyunca saçma sapan hareketleri sadece erkeklere uygulatıp, patates soğan soyan, temizlik yapmayı öğrenen askerlere mi ihtiyaç var bu ülkede Allah aşkına? Askerlik hizmeti boyunca 5 atış yaptım diyeni mi ararsın yoksa hiç atış yapmadım diyenleri mi?
  Bu adamlar evine döndüğünde zaman içinde her şeyi unutmuş oluyorlar çoktan.
  Mantıklı olan şudur; zorunlu askerliğin ülkenin tamamında kaldırılması ve yerini profesyonel askerliğin alması sağlanmalıdır.
  Ayrıca ülkenin vatandaşı olan kadın erkek ayrımı olmadan tüm erişkinlere kamu hizmeti niteliğinde dövüşme ve silah atma eğitimi zorunlu hale getirilmelidir. Böylece ordu millet anlayışının devamı da sağlanabilir.
  Bunların yanı sıra bedelli askerlik yapanların ya da yapamayanların suçu yoktur. Herkes kendi çıkar ve menfaatlerini korumak zorundadır. Hak hukuk meselesi değildir bu konu.
  Eğer bir sorumlu aranıyorsa, askere giden kişiler ve bedelli yapamayan kişiler bu işte çözüm bulmayan ve elini insanların cebinde gezdirmekle mali sıkıntıları çözmeye çalışan bürokratlardan ve devlet görevlileri içerisinde aramalılardır. Neticede insanları para kaynağı görerek sömürmeye çalışan kurum bu devletimiz ve onun yöneticileridir.

  bedelsiz did not rate this post.
 • aygilibiqa

  Aralık 7, 2017-4:20 pm

  Bedelli askerlik inşallah çıkacak

  aygilibiqa did not rate this post.
Tema Tasarım | interaktifplus